O nás‎ > ‎

PhDr. Jaromíra Jánošková

O MNE

    
Psychológií sa profesionálne venujem odkedy som ukončila vysokoškolské štúdium na Univerzite Komenského v Bratislave. Po absolvovaní vysokoškolského štúdia som pracovala 10 rokov ako klinický psychológ na poliklinike Ružinov na Psychiatrickom a Sexuologickom oddelení a na oddelení Reprodukcie a sexuológie a následne dva roky v nemocnici v Podunajských Biskupiciach. Popritom som sa venovala aj súdno-znaleckej činnosti.

    Ako psychológa ma vždy zaujímala psychoterapia a spôsob akým sa dá v práci s klientom využiť. Z rôznych dostupných smerov som za najzaujímavejšiu a pre klienta najefektívnejšiu považovala dynamicky orientovanú psychoterapiu. Rozhodla som sa absolvovať dynamicky orientovaný výcvik,ktorý som ukončila v roku 1996, čím som aj bola zapísaná do zoznamu psychoterapeutov. Ďalej som úspešne absolvovala a ukončila výcvik v katatýmno-imaginatívnej psychoterapií. S touto metódou pracujem aj v praxi a od roku 1999 som cvičnou a výcvikovou terapeutkou pre KIP, čo znamená že vyučujem a vediem kolegov, ktorí majú záujem stať sa psychoterapeutmi. V rámci vzdelávania budúcich psychológov pre Slovenskú Psychoterapeutickú Spoločnosť prednášam teóriu psychoterapie. Takisto pracujem aj ako supervízna terapeutka  v metóde KIP.

    V deväťdesiatich rokoch som otvorila privátnu psychologickú a psychoterapeutickú ambulanciu. V  rámci svojej praxe klientom poskytujeme už vyše dvadsať rokov rôznorodé psychologické služby.
    
    V súčasnosti som členkou viacerých odborných spoločností:

Z času na čas sa vyjadrujem svoj psychologický postoj k aktuálnym témam v médiach, napríklad

http://www.cas.sk/clanok/262681/zahadna-smrt-slovenskych-bratov-v-bulharsku-po-stopach-samo-vrazdy.html

http://koktail.pravda.sk/miss-a-modelky/clanok/48776-ako-zvladnut-zensky-stredovek/

http://www.sme.sk/c/5606385/kazda-rozpravka-ma-svoju-uchylku.html

Comments