O nás‎ > ‎

Mgr. Jaromíra Fodorová

O MNE
Vždy ma zaujímalo ako funguje ľudská myseľ, prečo rôzni ľudia v rovnakých situáciach cítia odlišné emócie a ako tieto emócie ovplyvňujú ich správanie. Psychológiu som študovala na Filozofickej Fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, kde som sa postupne začala zaujímať o oblasť klinickej psychológie,  psychoterapie, psychosomatiky a neuropsychológie.
 
    Vysokoškolské štúdium som úspešne ukončila s červeným diplomom, no snažím sa neustále si rozširovať svoje vedomosti. Som certifikovanou terapeutkou Primárne preventívneho individuálneho kurzu pre deti. Absolvovala som kurz Test kresby ľudskej postavy a kurz Test kresby stromu. Som frekventatkou kurzu v Rorschachovej metóde. V súčasnosti pracujem ako psychologička v psychologickej ambulancií PhDr. Jánoškovej, a zároveň ako psychologička na Oddelení klinickej psychológie v Univerzitnej Nemocnici Bratislava.

    V praxi sa venujem rôznym oblastiam psychodiagnostiky detí vo veku od dvoch rokov, napríklad vyšetreniam psychomotorického vývinu, psychodiagnostike intelektu, diagnostike pripravenosti na vstup do školy, diagnostike problémov v škole a školského neúspechu a vyšetreniam osobnosti pri problémoch so správaním. Takisto sa venujem aj psychodiagnostike dospelých za rôznym účelom, jedná sa napríklad o diagnostiku osobnosti, intelektu, neuropsychologickú diagnostiku a o spoluvyšetrenie žiadateľov a držiteľov o zbrojný preukaz. Okrem toho poskytujem psychologické konzultácie a psychologické poradenstvo pre deti a dospelých.

Príležitostne vyjadrujem svoj psychologický postoj k aktuálnym témam v médiach:

Večera s Havranom (STV2), Potrebujeme rozprávky?:

Pre denník SME o psychologických vyšetreniach na zbrojný preukaz, "Zbraní je viac, zločinov s nimi menej":

Pre denník Pravda
/http://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/351601-strelcov-s-airsoftovou-zbranou-stihaju-na-slobode-hrozi-im-vazenie/

Comments